Sportowe Dni Chojny [relacja] [foto]

W ramach Polsko-Niemieckiego Festynu Rekreacyjnego odbył się cykl imprez sportowych.

W sobotę 9 czerwca o godzinie 10.00 na bosku sportowym orlik odbył się Minimundial o Puchar Burmistrza Gminy Chojna dla chłopców rocznika 2004 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy i dla każdej z drużyn zostały przydzielone państwa biorące udział w Mistrzostwach Świata w Rosji 2018.

• Osadnik Myślibórz  Kolumbia
Przez ponad 4 godziny zmagań w palących promieniach słońca zawodnicy rywalizowali sportowo, a poziom był bardzo wysoki. Dodatkowo drużyny brały udział w rywalizacji Darta Piłkarskiego.

Po sportowych emocjach przyszedł czad na podsumowanie i klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

X miejsce: Mieszko Mieszkowice I

Najlepszym bramkarzem został Michał Tarasiński z Morzycka Moryń, a Królem Strzelców został Genti Troni z FC Schwedt 02. Trenerzy także wybrali najlepszych zawodników w swoich zespołach. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrz Gminy Chojna.

Oprócz tego odbył się również VI Turniej Tenisa Ziemnego im. Andrzeja Jamroza. Po bardzo wyczerpującym turnieju klasyfikacja przedstawia się następująco:

I Miejsce Michał Olejnik
II Miejsce Tomasz Bałachowski
III Miejsce Robert Bałachowski
IV Miejsce Artur Żurawski.

Po południu odbył się Turniej Piłkarski Oldboj 35 +. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: Czarnota Team, Canpol, Energetyk Gryfino, Sokół Pyrzyce, Osadnik Myślibórz i PSV Schwedt.

Rywalizacja stała na wysokim piłkarskim poziomie, a niektóre strzelone bramki nie były gorsze niż te, które oglądamy w wykonaniu zawodowych zawodników.

I miejsce: zajął zespół z Energetyka Gryfino
II miejsce: Sokół Pyrzyce
III miejsce: Czarnota Team
IV miejsce: Canpol
V miejsce: PSV Schwedt
VI miejsce: Osadnik Myślibórz.

Królem strzelców turnieju został zawodnik Sokoła Pyrzyce Piotr Pyrcz z 7 trafieniami, najlepszym bramkarzem zawodnik z Osadnika Myślibórz, natomiast najstarszy zawodnik grał w drużynie Energetyka Gryfino. Puchary wręczył Burmistrz Gminy Chojna.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili do organizacji tych imprez. Dziękujemy.