Reklama [góra]Uczniowie na wycieczce w Toruniu


Uczniowie klas IIIA i VB Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie obserwatorium w Piwnicach koło Torunia. Zobaczyliśmy największy w Polsce radioteleskop i dowiedzieliśmy się, na czym polega praca astronomów. Następnie uczniowie wybrali się do Muzeum Piernika, gdzie poznali przyprawy i produkty używane do wyrobu pierników: pieprz, goździki, anyż, kardamon, miód, mąkę. Dowiedzieli się również, z jakich krajów docierały w średniowieczu do Polski przyprawy. Wspaniałą podróż do krainy zmysłów uwieńczył własnoręcznie wypieczony piernik, który stał się pamiątką wizyty w Toruniu.

Drugiego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od seansu pt. „Cudowna podróż” w Planetarium. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w rejs na Księżyc, wylądowały na Marsie, przeleciały przez pierścienie Saturna i poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań. Seans ten był bardzo realistyczny i zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Następnie wspólnie z przewodnikiem mogli obejrzeć najważniejsze zabytki tego miasta: zabytkowe kamieniczki, Krzywą Wieżę, dom i pomnik Mikołaja Kopernika, bramę klasztorną i mury obronne, a także osiołka i piernikową aleję gwiazd.

Na koniec wycieczki uczniowie zwiedzili kancelarię prawną i zapoznali się z pracą prawnika. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał upominek.

Wycieczka była udana. Poszerzyła wiedzę dzieci na temat kosmosu i wybitnego astronoma, Mikołaja Kopernika, oraz umożliwiła poznanie zabytkowych obiektów w pięknym Toruniu.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.