Reklama [góra]

Urzędnicy zaspali? Uszkodzonych placów zabaw na terenie gminy Chojna jest znacznie więcej...


Wiele znajdujących się na terenie gminy Chojna placów zabaw nie nadaje się do użytkowania. Miejsca są zdewastowane, a ich użytkowanie grozi niebezpieczeństwem. 

Tydzień temu w artykule "Wystające gwoździe, połamane barierki na dużej zjeżdżalni. Mnóstwo szkła" – niebezpieczny plac zabaw opisaliśmy przemyślenia naszej czytelniczki dotyczące największego placu zabaw, znajdującego się niedaleko centrum miasta. Po tym artykule zasypaliście nas zdjęciami innych miejsc, które również są w fatalnym stanie. 

Wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Gminy, czy poczyni jakiekolwiek kroki w kierunku poprawy infrastruktury dla dzieci. Zostaliśmy jednak odesłani do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, która de facto odpowiada za stan placów. – Gmina Chojna ma zawartą umowę z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Chojnie dotyczącą utrzymania placów zabaw na terenie miejskim gminy, konserwację urządzeń i bieżące naprawy tych urządzeń – czytamy w nadesłanej odpowiedzi.

Doposażenie placów 

Gmina Chojna ma w planach doposażenie obiektów. – Ponadto informuję, że planowane jest doposażenie placów zabaw w Chojnie przy ulicy Mieszka I, Bolesława Prusa oraz przy ul. Łąkowej. Przewidywany termin zamówienia urządzeń to lipiec br. 

Po naszej interwencji część uszkodzonych urządzeń została zdemontowana. Wierzymy w to, że faktycznie w lipcu dzieci będą mogły bezpiecznie bawić się na nowych i odświeżonych urządzeniach. Można zadać jedynie pytanie: dlaczego tak późno? Czyżby urzędnicy nie wiedzieli, że nadchodzi lato i wakacje? 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.