Reklama [góra]

Wójt Starego Czarnowa wręczyła stypendia zdolnym uczniom


Siedmiu młodym i zdolnym osobom z gminy Stare Czarnowo przyznano w 2018 roku stypendia wójta. 

Granty mają pomóc im w dalszej realizacji pasji i rozwoju talentu. Wyróżnienia wójt Marzena Grzywińska wręczyła podczas zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Kołbaczu, 22 czerwca.

 Cieszę się, że w naszej gminie mamy tak zdolną i utalentowaną młodzież. Mam nadzieję, że wręczone stypendia będą dla młodzieży motywacją do dalszej pracy i bodźcem do osobistego rozwoju. Duża w tym rola rodziców i pedagogów  podkreśliła wójt Marzena Grzywińska. Przyznane przez Gminę Stare Czarnowo stypendia są formą pomocy dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej, która odnosi sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy, sztuki lub sportu.

O granty mogli ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych, konkursów, festiwali artystycznych, zawodów sportowych, którzy chcą rozwijać umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje, a równocześnie charakteryzują się nienaganną postawą w swoim środowisku. Wnioski o stypendia składać można w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo do 20 września 2018 r.

Oto stypendyści Gminy Stare Czarnowo w 2018 roku:

Weronika Barczyńska – stypendium naukowe trzeciego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalistka konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskała 38 punktów. Średnia ocen uczennicy wynosi 4,80.

Michał Bątkowski – stypendium naukowe trzeciego stopnia.

Uczeń Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalista konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskał 35 punktów. Średnia ocen ucznia wynosi 5,18.

Weronika Bichta – stypendium artystyczne pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski Formacji Disco Dance 2018 oraz mistrzyni Polski na Ogólnopolskim Turnieju Formacji Disco Show 2018. W roku szkolnym 2017/2018 powołana do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

Alicja Błaszczak – stypendium naukowe pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Laureatka konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskała 43 punkty. Średnia ocen uczennicy wynosi 5,29.

Patryk Gawora – stypendium naukowe trzeciego stopnia.

Uczeń Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalista konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskał 33 punkty. Średnia ocen ucznia wynosi 5,00.

Aniela Barbara Kotowska – stypendium artystyczne pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski Formacji Disco Dance 2018 oraz mistrzyni Polski na Ogólnopolskim Turnieju Formacji Disco Show 2018. W roku szkolnym 2017/2018 powołana do kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

Katarzyna Sufin – stypendium artystyczne pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Zajęła I miejsce w etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Biały – nasza duma” oraz II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”.

stareczarnowo.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.