Reklama [góra]

Nowe oznakowania na dystrybutorach. Będzie łatwiej czy nie?


Jeszcze w tym roku kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowego oznakowania paliw. Pojawią się one na wszystkich dystrybutorach stacji obok znanych nam do dziś skrótów.

Powodem takich zmian są pomyłki kierowców, którzy tankowali niewłaściwe paliwo. I nie chodzi tutaj jedynie o polskich uczestników ruchu drogowego. Zmiany zostaną wprowadzone we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu, zagraniczny kierowca nie popełni błędu tankując niewłaściwe paliwo.


Kółko, kwadrat i romb

Nowe oznakowania w życie wejdą już 12 października tego roku. Kierowcy będą musieli się do nich przyzwyczaić, jednak na szczęście będzie to alternatywą dla znanych już informacji ON i Pb. Jak zatem będą prezentować się nowe etykiety? W kole umieszczone będą oznaczenia dla benzyny (E5, E10 oraz E85). Cyfry lub liczby informują nas o maksymalnej ilości etanolu w paliwie. Olej napędowy oznaczony będzie z kolei kwadratem (B7, B10 i XTL), gdzie cyfra lub liczba określa maksymalną ilość biodiesla w danym paliwie, zaś symbol XTL oznacza nierafinowany olej napędowy. Trzecie oznaczenie tyczy się gazu – będzie go symbolizował romb. Skróty oznaczają następująco: wodór (H2), sprzężony gaz ziemny (CNG), skroplony gaz ziemny (LNG) i gaz płynny (LPG).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.