Reklama [góra]

Pielgrzymi z wizytą w Starym Czarnowie [foto]


Pielgrzymi XXVII Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej skorzystali z gościnności włodarzy i mieszkańców gminy w drodze na Jasną Górę.

Uczestnicy pielgrzymki zatrzymali się w świetlicy w Starym Czarnowie, gdzie mogli skorzystać z posiłków przygotowanych przez GOPS. Pielgrzymi dotarli do gminy od strony Kołowa, przemierzając malownicze tereny Puszczy Bukowej, jednej z wizytówek Starego Czarnowa.

Dla rowerzystów był to pierwszy dzień długiej trasy. Uczestnicy wyruszyli tuż po uroczystej mszy świętej, którą odprawiono w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, docierając następnie na prawy brzeg Odry do Sanktuarium na Osiedlu Słonecznym.

Po opuszczeniu Szczecina pielgrzymi przybyli do Starego Czarnowa, gdzie w świetlicy wiejskiej przywitała ich wójt gminy Marzena Grzywińska oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Adrabińska wraz z pracownikami, którzy przygotowali dla gości smaczne posiłki. Dla podróżujących była to możliwość nabrania sił przed dalszą drogą.

Nie zabrakło także ciepłych napojów i odrobiny słodyczy oraz miejsca do odpoczynku. Wśród pielgrzymów byli także dzieci i młodzież.– To już pewna coroczna tradycja a zarazem przyjemność móc po raz kolejny przyjąć tak zacnych gości. Przed Wami długa i wyczerpująca trasa, dlatego życzę sił, zdrowia i wytrwałości – mówiła wójt Marzena Grzywińska.

Choć pielgrzymka rowerowa do Częstochowy to nie lada wyzwanie, od lat cieszy się ona sporym zainteresowaniem uczestników. Aby wziąć udział w tej niesamowitej turystyczno-mentalnej przygodzie, miłośnicy dwóch kółek przyjechali do Szczecina z różnych, nawet najodleglejszych części kraju.

Kapelan pielgrzymki ks. prob. kan. Roman Rostkowski złożył serdeczne podziękowania organizatorom spotkania, zaś Marzena Grzywińska, która szczęśliwie i bezpiecznie dotarła do Częstochowy, zaprosiła rowerzystów do kolejnych odwiedzin w naszej gminie.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.