Reklama [góra]

Pomniki i nagrobki - gdzie je zamówić?


Każdy prędzej czy później stanie przed trudną decyzją, jaką jest wybór pomnika cmentarnego dla upamiętnienia zmarłej osoby. Wybór w tej kwestii jest duży, można do woli wybierać nie tylko wśród wzorów czy kolorów, lecz także wielkości i rodzaju materiału, z jakiego nagrobek zostanie wykonany. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak rozważyć wady i zalety każdej opcji, w końcu jest to inwestycja na długie lata. Warto też zajrzeć na http://www.pomniki.eu/.

Wybór pomnika nie jest łatwy

Tak to prawda, zważywszy iż zakłady kamieniarskie oferują bogaty wybór wśród takiego asortymentu. Podjęcie ostatecznej decyzji powinno być wcześniej dokładnie przemyślane, bo  wielkość nagrobka, jak i materiał, z jakiego zostanie wykonany ma ogromne znaczenie. Koszty wykonania są duże, zwłaszcza jeśli zostanie wybrany naturalny kamień.

Jak znaleźć dobrego kamieniarza?

Znalezienie solidnej firmy kamieniarskiej wbrew pozorom nie będzie wcale łatwym zadaniem, mimo iż na rynku działa ich wiele. Sugerowanie się opinią osób, które już zamawiały nagrobki w danym zakładzie jak i zobaczenie na własne oczy konkretnych realizacji na pewno pomoże podjąć ostateczną decyzję. Solidnie wykonany nagrobek musi być przede wszystkim trwały i odporny na działanie deszczu oraz mrozu. Powinien być także łatwy w utrzymaniu czystości, trzeba więc pamiętać, iż kamień naturalny, a zwłaszcza marmur może z czasem tracić na estetycznym wyglądzie.

Gwarancja na nagrobek ma znaczenie

Każdy towar powinien posiadać gwarancję producenta i dotyczy to także nagrobków. Przed zakupem warto sprawdzić ilu letniej gwarancji udziela zakład kamieniarski. Wykonawca do produkcji nagrobków powinien użyć materiałów najlepszego gatunku, jednak w rzeczywistości różnie z tym bywa a niestety, ceny nie są niskie, więc tym bardziej należy zadbać o każdy szczegół.

Wysokie ceny nagrobków

W dzisiejszych czasach ceny nagrobków są stosunkowo wysokie i uzależnione przede wszystkim od materiału i wielkości. Przed zakupem warto poprosić o szczegółową wycenę, by dowiedzieć się, czy ostateczna suma nie przekroczy możliwości finansowych. Wykonaniem projektów zajmują się osoby z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami, a to na pewno także będzie miało wpływ na koszty. Chcąc jednak godnie uczcić pamięć zmarłej bliskiej osoby, nie należy szukać oszczędności, bo w przypadku zakładów kamieniarskich cena idzie w parze z jakością, a na niej nie należy oszczędzać. Oczywiście uzbrojenie się w cierpliwość także będzie ważne, bo czas realizacji projektu może wynieść czasem nawet kilka tygodni.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.