Reklama [góra]

Płoną pola. Trzy pożary jednego dnia [foto] [video]


Tylko w poniedziałek 2 lipca w południowej części powiatu gryfińskiego doszło do trzech dużych pożarów pól. Ostatni pożar powstał przed godz. 19 w okolicach miejscowości Gogolice (gmina Trzcińsko Zdrój).

Około południa strażacy walczyli z pożarami w okolicach Troszyna i Kłosowa (gm. Mieszkowice). W akcji wykorzystano również samoloty gaśnicze.

Tuż po godz. 19 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze pola w Gogolicach. Z ogniem na miejscu walczyło kilka jednostek OSP.

Na miejsce zadysponowano zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Gryfina i Myśliborza oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Trzcińska-Zdrój, Góralic, Chojny, Piaseczna, Stołecznej oraz Rowu. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono, że ogniem objęta jest pszenica na pniu. Pożar powstał w środkowej części pola i błyskawicznie rozprzestrzeniał się we wszystkich kierunkach obejmując powierzchnię blisko 10 ha pola.

 Działania zastępów PSP i OSP polegały na podaniu łącznie 7 prądów wody celem zlokalizowania zdarzenia oraz 2 prądów wody w obronie przed rozprzestrzenieniem się ognia na pobliskie pola.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.