Reklama [góra]

Próba podwójnego zabójstwa. Sprawca trafił do aresztu


Makabryczna historia w naszym regionie. Niedoszły morderca dwóch mężczyzn z gminy Gryfino jest już w rękach organów ścigania.

W środę 18 lipca Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie wniosek o zastosowanie na okres 3 miesięcy tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o usiłowanie w dniu 17 lipca 2018 r. w mieszkaniu na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Gryfino zabójstwa dwóch mężczyzn. Sprawca ugodził ich nożem kuchennym, powodując u jednego z pokrzywdzonych obrażenia klatki piersiowej, zaś u drugiego ranę szyi.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 17 lipca 2018 r. podejrzany uczestniczył w spotkaniu towarzyskim, w którym udział brali również pokrzywdzeni mężczyźni. W pewnym momencie między sprawcą a pokrzywdzonymi doszło do sprzeczki, w trakcie której podejrzany zaatakował mężczyzn trzymanym w dłoni nożem, zadając jednemu z pokrzywdzonych cios w okolice klatki piersiowej, a drugiego raniąc w szyję.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany. Następnie, w oparciu o zgromadzone dowody, prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa obu pokrzywdzonych mężczyzn.

Po przedstawieniu zarzutów prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wniosek ten został w całości uwzględniony przez Sąd.

Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.