Reklama [góra]

Projekt uchwały likwidacji ZGM znowu przepadł [video]Po raz kolejny radni odrzucili projekt uchwały w sprawie likwidacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnie. W głosowaniu dziewięciu radnych było przeciw likwidacji, dwóch za, a jeden wstrzymał się od głosu. 

Radny Paweł Bucyk sugerował aby zlecić audyt finansowy aby radni mogli dowiedzieć się w jaki sposób ZGM był zadłużany i skąd pojawiły się problemy zakładu. 


 Nie ma sensu utrzymywania tego tworu, to jest reanimacja trupa  mówił do radnych zastępca burmistrza Wojciech Długoborski, poruszając temat likwidacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnie.  Wszystkie przepychanki przez pół roku zostały spełnione (...). Apeluję do Państwa rozsądku i współpracy (...), nawet, jeżeli jesteście Państwo przeciwni burmistrzowi, to dla dobra gminy współpracować trzeba  dodawał. 

Wcześniej burmistrz Adam Fedorowicz grzmiał:  Jeżeli macie dziesiątki rozwiązań, to podajcie chociaż jedno, bo wykonywanie audytu za audytem doprowadzi finalnie do tego, że znowu wskażemy tych, którzy nie płacili, mają jakieś zobowiązania, (...) ale to, że jest to element gry wyborczej, to widać, słychać i czuć. Te wasze pytania, podteksty, a czy przyszło z prokuratury jakieś zawiadomienie, czy skończyła się kontrola (...). Powiedźcie wprost, dlaczego ten Fedorowicz chodzi po świecie, a nie siedzi za kratkami, skoro na każdym miejscu wszędzie popełnia przestępstwa, przynajmniej takie są sugestie (...). W odpowiedzi radna Elżbieta Lach zapytała:  Co burmistrz robił przez 12 lat w sprawie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej? Chyba nic. 

To była kolejna już próba podjęcia uchwały o likwidacji ZGM-u. Zakład jest obecnie mocno zadłużony, a większość wspólnot mieszkaniowych, które obsługiwał ZGM, przeszło do prywatnej firmy. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.