Reklama [góra]

Teatr z Gryfińskiego Domu Kultury na 25. Festiwalu Schultheaterfest


Teatr Bomba Bomba z Gryfińskiego Domu Kultury wziął udział w jubileuszowym 25. Festiwalu Schultheaterfest w teatrze Uckermärkischen Bühnen w Schwedt. Festiwal odbył się w dniach 25-28 czerwca 2018 r. 

W tym roku po raz kolejny zaproszony został prowadzony od czterech lat przez Violinę Janiszewską Teatr Bomba Bomba. Grupa przedstawiła  sztukę swojego autorstwa „Tajemnicza walizka” w nowej wersji. Jak zwykle gryfiński teatr spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, zbierając sporo pozytywnych opinii.

Aktorzy wzięli także udział w różnych warsztatach teatralnych prowadzonych przez instruktorów z Niemiec i z Polski. Poza spektaklami oraz warsztatami dla uczestników festiwalu przygotowano wiele innych atrakcji. Nasz gryfiński teatr wystąpił obok wielu innych teatrów z innych miejscowości położonych po obu stronach Odry. Polskę reprezentowały również teatry W Krzywym Zwierciadle ze Stepnicy oraz Teatry EGO VU oraz 6 i Pół z Gryfina.

O festiwalu Schultheaterfest:
Festiwal obchodził w tym roku jubileusz 25-lecia swego istnienia. Prezentują się na nim głównie teatry szkolne z Brandenburgii, ale od 15 lat występują na nim także polskie grupy. Z okazji jubileuszu Festiwalu Teatrów Szkolnych celowo poszerzono grono partnerów z Polski o nowe grupy i partnerów.

Organizatorzy chcą w ten sposób wzmocnić istniejące kontakty poza festiwalem i umożliwić nawiązanie nowych. Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swoich spektakli w doskonałych warunkach technicznych na profesjonalnej scenie, a następnie krytycznie oceniają i wymieniają swoje poglądy na temat spektakli. Spędzony wspólnie czas wolny pozwala młodym ludziom na wzajemne poznanie się. 

Zdjęcia ze spektaklu Teatr Bomba Bomba w teatrze w Schwedt w obiektywie Udo Krause można zobaczyć na stronie teatru UBS.

Przy okazji warto wspomnieć o wyróżnieniu dla Violiny Janiszewskiej. 

Violina Janiszewska jest nominowana z naszego powiatu do tytułu KOBIETA ROKU POMORZA ZACHODNIEGO w plebiscycie „Głosu Szczecińskiego” oraz Marszałka Zachodniopomorskiego za działalność z osobami wykluczonymi i niepełnosprawnymi, w tym za sukcesy z Teatrem Bomba Bomba oraz za stworzenie i realizacje projektu „Sztuka inkluzji” w Domu Kultury „13 Muz”. Jeżeli popierasz jej działania i nominację, możesz oddać swój głos, wysyłając SMS pod nr 72355 o treści KR.249. Więcej informacji na wskazanej stronie.

100-lecie niepodległości to także setna rocznica nadania Polkom praw wyborczych, dlatego też rok 2018 jest w naszym województwie Rokiem Kobiet. Kluczowym wydarzeniem jest plebiscyt „Głosu” i Urzędu Marszałkowskiego – Kobieta Roku. Plebiscyt jest skierowany do wszystkich kobiet w województwie zachodniopomorskim. Więcej informacji na wskazanej stronie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.