Wojciech Greguła z Chojny zwycięzcą w Triathlonie Szczecin

Wojciech Greguła z Chojny wygrał Triathlon Szczecin na średnim dystansie, który wynosił 56,5 kilometra i składał się z 950 metrów odcinka do przepłynięcia, wyścigu rowerowego na dystansie 45 kilometrów i biegu o długości 10,55 kilometrów.

Wojciech Greguła na co dzień jest strażakiem w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Cały dystans chojnianin pokonał w 2 godziny, 5 minut i 14 sekund! Kolejny zawodnik pojawił się na mecie ponad 4 minuty później. Wszystkich zawodników na tym dystansie rywalizowało 258.

98. miejsce w Open z czasem 2:37:46 zajął Lesław Jakubowski z Gryfina, a 232. gryfinianin Leszek Kwiatkowski (3:15:07).

Na najkrótszym dystansie liczącym 28,25 km niewiele do podium zabrakło Rafałowi Chabasińskiemu z Gryfina, który zawody zakończył na 4. miejscu z czasem 1:06:18 (do podium zabrakło niecałe 30 sekund).

Na najdłuższym dystansie liczącym 112,99 km, czyli połówce Ironmana, ścigało się trzech zawodników z Gryfina, Do pokonania mieli 1900 metrów pływania, 90 kilometrów na rowerze i 21 kilometrów biegu. Jakub Rudziński zajął 15. miejsce w Open (2. w kategorii wiekowej) z czasem 4:48:47, tuż za nim był Arkadiusz Kubasik (czas: 4:48:55). Zawody ukończył również Rafał Lubas (czas: 5:02:31).