XIX Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko [wyniki] [video] [dużo zdjęć]

Łukasz Hryciuk z Dębna wygrał wyścig główny XIX Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. Trasę o długości 15 kilometrów przebiegł w czasie 54 minut i 46 sekund.

Drugi na mecie zameldował się Marek Urbański z Gryfina (55:45), a trzeci Andrzej Pańko z Żarczyna (56:34). Najszybsza wśród kobiet była Justyna Wójcik z Gryfina (czas: 01:01:54) przed Beatą Białek z Żarczyna (01:03:02) i Patrycją Kwaśniewską ze Szczecina (01:10:55).

W biegu na dystansie 4 kilometrów zwyciężył Michał Sieczkowski ze Szczecina (13:17) przed Piotrem Kuchtą (13:54) i Jakubem Pankratowem z Mieszkowic (14:04). Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Chomont z Goleniowa (16:44) przed Małgorzatą Garczyńską z Chojny (19:29) i Małgorzatą Piturą z Godkowa Osiedle (18:56).

Na krótszym dystansie 4 kilometrów odbył się również bieg „Piątka Seniorów”. Jego zwycięzcą został Stanisław Smoliński ze Szczecina z czasem 18 minut i 17 sekund. Tuż za nim przybiegli Kazimierz Okonek z Gorzowa Wielkopolskiego (18:26) i Wiesław Nowak ze Szczecina (19:43).