Reklama [góra]

Dwóch 19-latków ukradło czekoladki. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem


Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom – Krystianowi M. (lat 19) i Dawidowi N. (lat 19), podejrzanym m.in. o kradzież.

29 marca 2018 r. w Myśliborzu, działając wspólnie i w porozumieniu w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych ze sklepu rzeczy w postaci dwudziestu opakowań czekoladek o łącznej wartości 309,80 zł, młodzi mężczyźni bezpośrednio po dokonaniu kradzieży grozili pozbawieniem życia oraz użyli przemocy wobec pracownika ochrony sklepu, uderzając go po całym ciele i głowie oraz kopiąc obutą stopą. W ten sposób spowodowali u pokrzywdzonego mężczyzny obrażenia ciała w postaci urazu głowy z sińcem, a także kontuzji kolana lewego.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzorowała śledztwo, w trakcie którego ustalono, że podejrzani w dniu 29 marca 2018 r. udali się do jednego ze sklepów na terenie Myśliborza z zamiarem dokonania kradzieży.

Gdy jeden ze sprawców, tj. Krystian M., zabrał dwadzieścia opakowań czekoladek, czekający w tym czasie przy drzwiach Dawid N. pomógł mu opuścić sklep, otwierając przed nim drzwi. W pościg za mężczyznami ruszył pracownik ochrony sklepu, który po ich dogonieniu zażądał zwrotu skradzionych słodyczy. Wówczas obaj sprawcy zaczęli uderzać pokrzywdzonego, który upadł na chodnik, a następnie kopać go po całym ciele, w tym po głowie. Ostatecznie napastnicy zbiegli.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji obaj sprawcy zostali zatrzymani, a na wniosek prokuratora również tymczasowo aresztowani. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Podejrzani nie byli wcześniej karani sądownie.

Obecnie za zarzucany podejrzanym czyn grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.