Zawody motocrossowe w Głogowie

W dniach 16-17 czerwca zawodnicy Klubu Motorowego Chojna brali udział w 5. rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.

Nasz klub reprezentowało 15 zawodników.

W klasie MX 85 bezkonkurencyjny okazał się Kacper Chrostowski, wygrywając z dużą przewagą obydwa wyścigi - zajął 1. miejsce w zawodach i utrzymał 1 w klasyfikacji generalnej. W tej samej klasie bardzo dobry wynik osiągnął jadący z kontuzją Jakub Szymański, zajmując 6. lokatę oraz 4. w klasyfikacji generalnej.

W klasie MX Junior Jakub Łotowski zajął 10. miejsce (w generalnej 7.), a Paweł Zarzecki 13. (w generalnej 8.).

W klasie MX 2C Lubomir Sobol wygrał pierwszy wyścig, a w kolejnym był drugi i ostatecznie zajął 2. miejsce, ale utrzymał pozycję lidera w swojej klasie, Grzegorz Ratajczak zajął 33. miejsce.

W klasie MX 1C Paweł Adamczyk zdobył 10. miejsce (w generalnej 7.), Krzysztof Perużyński 17. (w generalnej 11.), Rafał Trzciński 32. miejsce, Krzysztof Lichota 33. miejsce, Artur Lemieszek 34. miejsce.

W klasie MX Masters Dawid Orzechowski zajął 21. lokatę oraz utrzymał 9. w klasyfikacji generalnej, zaś Wiesław Rataj zajął 30. miejsce.

W klasie MX Open wystartowali Jacek Rataj i Wiesław Rataj zajmując 17. i 18. miejsce.

W klasie MX Quad Open Jacek Woźniak znalazł się na 11. miejscu.

Po 5 rundzie Klub Motorowy Chojna zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji klubowej. Do końca sezonu zostały jeszcze 4 rundy – kolejna po wakacyjnej przerwie 26 sierpnia w Obornikach.