Reklama [góra]Pochodzi z gminy Widuchowa, a zagra we włoskiej Serie A [foto]Pochodzący z Rynicy w gminie Widuchowa Jakub Iskra zagra we włoskiej Serie A. 16-latek będzie reprezentował klub S.P.A.L.


O transferze 16-letniego zawodnika poinformował jego agent Tomasz Drankowski. SAPL to klub z Ferrary (południe Włoch niedaleko Bolonii). Zespół awansował do najwyższej piłkarskiej włoskiej ligi w 2017 roku. Miejscowi kibice czekali aż 49 lat na powrót ich drużyny do ekstraklasy. 

 Bardzo się cieszę, że moja praca została doceniona i że mam szansę dołączyć do akademii klubu z wymarzonej włoskiej Serie A. Decyzja nie była łatwa, ale mam świadomość, że często jest tak, iż druga dobra okazja może się już nie pojawić  powiedział Iskra.

Portal Chojna24.pl jako pierwszy w regionie podaje tę sensacyjną piłkarską informację. Jakub to urodzony w 2002 r. zawodnik, który dotąd reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Do nowego zespołu trafił na zasadzie wolnego transferu.


Włoska ekipa po dotychczasowo rozegranej pierwszej ligowej kolejce zajmuje szóstą lokatę. W niedzielę 26 sierpnia o godz 18:00 przed własną publicznością spotka się z Parmą.

Jakub gra na pozycji prawego obrońcy. Jest reprezentantem Polski do lat 16. O młodym piłkarzu pisaliśmy już na łamach naszego portalu w artykule Sportowe Talenty: „Granie w takim klubie jak Pogoń Szczecin jest czymś wyśmienitym. Moje marzenie się spełniło” – wywiad z Jakubem Iskrą.

fot. facebook

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.