Turniej Strzelecki w Przyjezierzu [foto]

W sobotę 25 sierpnia w ramach Festynu Sportowo-Rekreacyjnego pn. „Żyj zdrowo na sportowo”, zorganizowanego w Przyjezierzu gm. Moryń, odbył się Turniej Strzelecki pod Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Strzelanie z broni pneumatycznej cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników festynu. Po dwugodzinnej rozgrzewce przystąpiono do zawodów. W czterech kategoriach (dziewczęta i chłopcy do 15 roku życia, kobiety i mężczyźni) do turnieju zapisało się ponad 30 osób. Strzelano z odległości 10 metrów do tarczy.

Pierwsze do strzelania przystąpiły panie, których rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami: I miejsce Magdalena Strelczuk (26 pkt), II miejsce Iwona Hirt (24 pkt), III miejsce Agnieszka Ostrowska (12 pkt). W kategorii chłopców zwyciężył Mikołaj Baran (39 pkt), II miejsce zajął Maxymilian Schmidt (37 pkt), a III miejsce – Maciej Ostrowski (36 pkt).

W kategorii dziewcząt wygrała Wiktoria Mendyk, która już podczas rozgrzewki zaprezentowała wysoki poziom strzelecki. W zawodach uzyskała 45 pkt. Druga była Zuzanna Pietrzyk (27 pkt), a trzecie miejsce przypadło Zuzannie Mendyk.

W kategorii mężczyzn w zawodach wzięło udział 13 zawodników. Najlepszym strzelcem okazał Sławomir Jasek przed Mariuszem Strelczukiem i Krzysztofem Dumiczem.

Po zakończeniu turnieju Prezes Koła LOK „Dzik” w Moryniu Pan Marek Kurjata wręczył pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Panią Katarzynę Kupczyk ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gądno.

Turniej został zorganizowany przez członków Koła Ligi Obrony Kraju „Dzik” w Moryniu: Jerzego Domaradzkiego, Mariusza Strelczuka, Macieja Ostrowskiego i Mariusza Sikorę.

Koło LOK „Dzik” dziękuje za pomoc w organizacji turnieju: Pani Barbarze Andrzejczyk dyrektor Centrum Kultury w Chojnie, Damianowi Rumbuciowi z CK w Chojnie oraz wolontariuszom: Maciejowi Ostrowskiemu i Mateuszowi Szczerbińskiemu.