Reklama [góra]

Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj o tym!


Wakacje w pełni, najwyższa pora spakować walizki i wybrać się gdzieś, by odpocząć. Wiadomo, przed rozpoczęciem podróży musimy pamiętać o kilku rzeczach – gotówka, dokumenty, dodatkowe ręczniki. Ale czy pamiętamy o dodatkowym ubezpieczeniu samochodu?


Aby móc się w pełni cieszyć urlopem dobrze jest zamknąć wszystkie aktualne sprawy. Przede wszystkim tyczy się to naszej pracy – jeśli gdzieś tam z tyłu głowy wiemy, że projekt, na którym jesteśmy nie funkcjonuje dobrze, a my w tym czasie opuszczamy biuro na dłużej, to nici z naszego odpoczynku.

Dodatkowo dużą ulgę czujemy jeśli mamy pewność, że wszystko dobrze zaplanowaliśmy. Wiemy gdzie jedziemy, już dawno zrobiliśmy listę rzeczy, które musimy zabrać. Przeanalizowaliśmy mapy i punkty na trasie, które chcemy odwiedzić. Wydawać, by się mogło, że wszystko to sprawi, że nic nie może przeszkodzić naszym wakacjom. Teoretycznie tak będzie, ale w praktyce może okazać się, że nasz samochód zaniemoże i będziemy potrzebowali pomocy. Jest dobra informacja – od tego również możemy się ubezpieczyć!

Wypadki chodzą po ludziach, ale nam nic się nie stanie

Oprócz planowania wypoczynku i tego, jakie atrakcje warto zobaczyć można poświęcić parę minut na to, co może wydarzyć się po drodze do celu. I tak pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy – wypadek, albo zepsuty samochód na środku drogi. Co robić? Jesteśmy w obcym mieście, nie znamy nikogo, nie mamy numeru telefonu, a w nerwach nie potrafimy niczego konkretnego znaleźć w internecie. No i jeszcze może zwyczajnie braknąć nam paliwa, bo źle wyliczyliśmy stan baku i mieliśmy nadzieje, że dojedziemy do najbliższej stacji.

Możemy też dojechać do hotelu, zaparkować samochód a rano zastać rozbitą szybę i wielki konar drzewa na masce. No i jeszcze możemy być uczestnikiem lub sprawcą wypadku, co zawsze wiąże się z ogromnym stresem i mnóstwem formalności. Wszystkie opisane wyżej możliwości to mały krok do kłótni z pasażerami oraz średni początkiem lub zakończenie urlopu.

Dodatkowa ochrona – lek na cale zło

No dobrze, ale co zrobić? Jak pomóc sobie i ustrzec się przed takimi okolicznościami? Warto wykupić dodatkową ochronę samochodu i mieć pewność, że żadne zdarzenie losowe nie pokrzyżuje nam planów. Na rynku istnieje mnóstwo ofert, które oferują możliwość dojazdu do nas i holowaniu, jeśli zatrzymamy się w szczerym polu (bez ograniczeń odległości). Oprócz tego możemy liczyć na samochód zastępczy lub pokrycie kosztów naprawy szyb, jeśli te zostały uszkodzone nie z naszej winy. Dodatkowo ubezpieczyciele dają możliwość ubezpieczenia się od NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) zarówno tych komunikacyjnych, jak i drogowych. Może też Ci się przydać Zielona Karta, która uzupełnia ochronę ubezpieczeniową w ramach OC.

I oczywiście możemy sami szukać idealnej oferty, jednak żeby nie tracić wakacyjnego czasu warto sprawdzić różne opcje OC/AC i cieszyć się bezpiecznymi wakacjami.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.