Reklama [góra]

Zrobili chodnik i postawili barierki. Według kierowców wyjazd z tej drogi jest niebezpieczny


Kilka miesięcy temu wyremontowany został odcinek drogi krajowej nr 26 z Chojny w kierunku Trzcińska-Zdroju. Wykonano między innymi chodnik i barierki, według kierowców te ostatnie powodują, że wyjazd z drogi powiatowej (z kierunku Czartoryja, Brwice) stał się przez to niebezpieczny.


Postawiono tam żółte barierki, które znacznie ograniczają widoczność na drodze z Trzcińska. Co z tego, że pojawiło się też lustro, skoro żeby upewnić się, iż droga jest faktycznie pusta, trzeba wyjechać na pas ruchu – pisze do nas czytelniczka. – Sama byłam świadkiem gwałtownych hamowań w tym miejscu – dodaje.

Nasz dziennikarz skontaktował się w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, poniżej publikujemy odpowiedź otrzymaną w tej sprawie. 

Balustrada U-11a została ustawiona w ubiegłym roku zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją techniczną podczas budowy chodników w ubiegłym roku. Opracowana dokumentacja musi być zgodna z obowiązującymi przepisami, a zgodnie załącznikiem nr 1-4 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach:

„Balustrady U-11a według wzoru i wymiarów pokazanych na rysunku 5.2.1 stosuje się w celu zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, jeżeli powierzchnia, po której odbywa się ruch pieszych lub rowerzystów, położona jest powyżej 0,5 m od poziomu terenu”
W miejscu lokalizacji balustrad wysokość skarpy wynosi ok. 3,0 m od poziomu istniejącego chodnika, czyli zgodnie z powyższym przepisem należało w tym miejscu zastosować balustrady od strony skarpy.

Ponadto informujemy, że w celu poprawy widoczności na skrzyżowaniu z drogą powiatową zostały ustawione lustra drogowe.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.