Reklama [góra]50-lecie kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny w Cedyni [foto]


Miniona sobota była dla mieszkańców gminy Cedynia dniem obfitym w różnego rodzaju wydarzenia. Jednym z nich była od miesięcy oczekiwana uroczystość w cedyńskim kościele. Parafia pw. Narodzenia NMP w Cedyni obchodziła 50-lecie jej erygowania.

Na tę uroczystość przybył arcybiskup Andrzej Dzięga i to właśnie on w asyście wielu księży z naszego dekanatu koncelebrował mszę świętą. Uroczystość kościelna poprzedzona była poświęceniem figury Matki Boskiej, która ulokowana jest w takim miejscu przy kościele, aby swoją opieką objąć całą parafię. Arcybiskup wygłosił kazanie, a parafianie zadbali o oprawę muzyczną i liturgiczną mszy. Świątynia została należycie przygotowana przez mieszkańców na jubileusz.Na koniec mszy świętej burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz wygłosiła przemówienie. Podziękowała ona w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców gminy za otrzymane w tej świątyni łaski tym, którzy od lat tworzą wspólnotę gminną. Wyrazy wdzięczności skierowała również w stronę obecnego na jubileuszu księdza Aleksandra Jaszczura, który przez lata był proboszczem tej parafii, udzielił wielu parafianom sakramentów i był ich pasterzem. 

Podziękowano też wszystkim obecnym na mszy świętej księżom. Na ręce arcybiskupa pani burmistrz złożyła bukiet kwiatów oraz przekazała kilka słów wdzięczności za jego obecność i słowo Boże. Arcybiskupowi podziękowali również parafianie.

Swój jubileusz obchodził również ksiądz dziekan Michał Kostrzewa, o którym pamiętali parafianie. Złożyli mu serdeczne życzenia. Ksiądz dziekan otrzymał też w podarunku od pracowników urzędu ornat okolicznościowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i 50-lecia erygowania parafii oraz komplet kielichów.

Na zakończenie mszy ksiądz proboszcz zaskoczył wszystkich niespodzianką w postaci medali pamiątkowych z wyżej wymienionych okazji, którymi odznaczeni zostali goście i parafianie.


fot. UM Cedynia

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.