Reklama [góra]

Dożynki i odpust w Zielinie [foto]


W niedzielę 9 września o godz. 14:00 w Zielinie odbyła się uroczystość odpustowa w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP, połączona z mszą dziękczynną za tegoroczne plony. 


Mszy przewodniczył ks. kan. kanclerz kurii dr Sławomir Zyga. Na początku uroczystości ks. proboszcz Marek Siedlecki przywitał wszystkich przybyłych gości i mieszkańców. Podziękował za przygotowanie tak ważnego wydarzenia w Zielinie oraz zaangażowanie organizacji i mieszkańców. 

W uroczystościach odpustowych wzięli udział księża dekanatu Mieszkowice, a oprawę muzyczną mszy zapewnił zespół wokalny Sami Swoi z Zielina i organista a zarazem instruktor MGOK Zbigniew Ciszek. Po mszy świętej proboszcz Siedlecki zaprosił wszystkich obecnych na festyn parafialny, jaki z jego inicjatywy został zorganizowany przez mieszkańców. Impreza odbyła się na placu kościelnym. Ten pomysł to strzał w dziesiątkę.

Dopisali mieszkańcy, zaproszeni goście, ale także pogoda. W bardzo udanej biesiadzie odpustowo-dożynkowej wzięło udział około 200 osób i trwała ona do godziny 20:00. Rozpoczął ją ks. proboszcz, jeszcze raz witając przybyłych i zapraszając do wysłuchania montażu słowno-muzycznego „Chleba naszego powszedniego" w wykonaniu zespołu Sami Swoi. Wręczył także Sołtysowi Józefowi Mroziakowi kapelusz góralski, mianując go „Pierwszym Bacą Zielina”.

W repertuarze biesiadnym wystąpiły również zespoły Platerówki z Boleszkowic i Dobrawa z Mieszkowic. Miłą niespodzianką był minirecital Michaliny Lewandowskiej. Na koniec w lżejszym” repertuarze ponownie wystąpił zespół Sami Swoi.

Ks. kanonik Marek Siedlecki i Sołtys Zielina Józef Mroziak składają gorące podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości. Mieszkańcom i gościom dziękują za przemiłą serdeczną atmosferę; księżom za odprawienie mszy św. i posługę duszpasterską; sponsorom za wsparcie; Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury za obsługę imprezy; organizacjom: Radzie Rodziców SP Zielin, KGW w Zielinie, OSP w Zielinie oraz wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie w organizację uroczystości zespołom Sami Swoi, Platerówka i Dobrawa za uświetnienie biesiady.

Foto/MGOK Mieszkowice/Marlena Kuś

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.