Reklama [góra]

Maciej Czaczyk, zwycięzca Must Be the Music, w Cedyni [foto]


Maciej Czaczyk pochodzi z gminy Gryfino. W 2011 r. zwyciężył w drugiej edycji telewizyjnego programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", zachwycając jury wykonaniem utworów Tadeusza Nalepy i Erica Claptona. 


Obecnie studiuje w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Uczący religii w naszej szkole ks. wikariusz Mateusz Pluskota zaprosił Macieja Czaczyka do odwiedzenia uczniów szkoły w Cedyni.

Ksiądz Maciej Czaczyk przyjechał do nas z gitarą 24 września 2018 r. i opowiadał o swojej muzycznej drodze oraz o tym, co spowodowało, że postanowił zostać duchownym. Spotkanie nosiło tytuł "Trudna droga do odnalezienia samego siebie".

Maciej Czaczyk przyznał, że początkowo zachłysnął się karierą, a pieniądze stały się dla niego najważniejsze. Zbuntował się przeciwko wyznawanym wcześniej wartościom.

Na szczęście potem zrozumiał, że czując się lepszym od innych, tak naprawdę staje się gorszym człowiekiem. Wówczas zaczęła się jego droga do odkrywania na nowo Boga i poszukiwania prawdziwych wartości. Postanowił zostać księdzem. 

To nietypowy duchowny, bo wciąż pielęgnuje w sobie pasję do muzyki. Gra na gitarze i śpiewa. Uczniowie z Cedyni mieli możliwość wysłuchania kilku utworów w wykonaniu księdza Czaczyka.
https://spcedynia.edupage.org/

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.