Reklama [góra]

Uczniowie zaśpiewają pieśni hymniczneSzkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie „Do Hymnu” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to konkurs muzyczny w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Celem konkursu jest uczczenie ogólnopolskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez czynny w nich udział; doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych. Oprócz tego założeniem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego, jak również aktywizacja i włączenie społeczności lokalnej w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Uczniowie z klas III-VIII naszej szkoły zaśpiewają trzy pieśni hymniczne: Mazurek Dąbrowskiego, Boże coś PolskęRotę.

Śpiewamy już 26 września o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie.

Chętnych zapraszamy do wysłuchania pieśni w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Jolanta Łosowska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.