Reklama [góra]Wielkie międzynarodowe strażackie manewry w Chojnie [foto] [video]


Strażacy z Ukrainy, Niemiec, Czech i Polski wzięli udział w dużych międzynarodowych ćwiczeniach, które odbyły się w sobotę 8 września na terenie poradzieckiego lotniska w Chojnie. 


W międzynarodowym zgrupowaniu jednostek OSP wzięli udział strażacy z terenu gminy Chojna, Cedynia, Trzcińsko-Zdrój i Mieszkowice oraz druhowie z miejscowości Młynów (Ukraina), Schwedt (Niemcy) i Susice (Czechy). Organizatorem manewrów był Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.


Scenariusz ćwiczeń zawierał kilka założeń: pożary budynków mieszkalnych i magazynowych, pożar stacji paliw, wypadki komunikacyjne. Strażacy ćwiczyli prowadzenie linii gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych na różnych kondygnacjach budynków, wykonywanie dostępu do poszkodowanych, ewakuacja osób i udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, tankowanie wody z zewnętrznego zbiornika. 

 Celem ćwiczeń była wymiana doświadczeń oraz doskonalenie technik podczas działań ratowniczo-gaśniczych, wspólne działanie strażaków różnej narodowości  mówi Sławomir Trzópek, naczelnik OSP Chojna. Nadzór merytoryczny prowadzony był przez funkcjonariuszy z KPPSP Gryfino z Komendantem Powiatowym bryg. Andrzejem Prokopskim na czele. Za przygotowanie ćwiczeń odpowiedzialny był naczelnik OSP Chojna dh. Sławomir Trzópek

W ćwiczeniach brały udział: OSP Chojna, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia, Czachów, Krajnik Dolny, Nawodna, Lisie Pole, Brwice, Mieszkowice, Susice (Czechy), Schwedt (Niemcy), Młynów (Ukraina).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.