Reklama [góra]

Zesłanie: powrót. Zobacz pierwszy zwiastun kontynuacji filmu dokumentalnego o Sybirakach [video]


Stanisława Janiszewska, Józef Łyszczek, Irena Glińska, Genowefa Chodkiewicz, Helena Beryszko, Ernesta Berezowska  to Sybiracy, bohaterowie nowego filmu dokumentalnego, który tworzony jest przez portal chojna24.pl. W nim to w.w. osoby opowiadają o życiu powojennym na terenach zachodnich.  Historie przedstawiane przez bohaterów filmu są zarazem tragiczne i niewiarygodne. Ich czas na tym świecie wkrótce się zakończy. Chcemy, aby ich wspomnienia były nieśmiertelne – mówi Paweł Sławiński, producent filmu.


Zesłanie: Powrót

Pierwsza część filmu opowiadała o pobycie w surowym klimacie Syberii i walce o przeżycie. W drugiej części filmu zobaczymy nowych bohaterów i przedstawimy ich wspomnienia z powrotu do Polski. Co więcej, Sybiracy opowiedzą o życiu i osiedlaniu się na zachodnich terenach.

Za reżyserię i montaż odpowiada Przemysław Kaweński. W produkcję zaangażowany jest również Jerzy Kołaczyk, prezes zachodniopomorskiego oddziału Związku Sybiraków. 

Głównym utworem będzie piosenka „Niespiesznie” autorstwa grupy stronaB. Mogliśmy ich usłyszeć również w poprzedniej produkcji. Twórcy filmu skupili się wówczas na utworze „Głuszec”.


Głos znany z telewizji

Głosu lektorskiego do filmu użyczył Maciej Jabłoński, znany przede wszystkim z anteny TVP1. Był gospodarzem studia olimpijskiego Pekin 2008, Londyn 2012 oraz Soczi 2014. W tym zestawieniu nie zabrakło również Igrzysk Olimpijskich w Vancouver z 2010 roku oraz tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Obecnie prowadzi serwisy sportowe oraz Wiadomości Sportowe w TVP1.

W filmie ujrzymy również byłego wojewodę zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.