Reklama [góra]

Dostałeś SMS-a od Alert RCB? To nowe ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskamiMieszkańcy naszego regionu otrzymują SMS-y od Alert – Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W ostatnich godzinach również portale społecznościowe zalewa właśnie ta informacja.Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymali SMS-y o następującej treści: Uwaga! W powiatach nadmorskich wichury do rana 3.10. Nie wychodź z domu, jeśli nie jest to konieczne. Na morzu silny sztorm. Śledź informacje pogodowe. Wychodzimy naprzeciw i tłumaczymy, co to jest i czy jest się czego bać.

Co to jest Alert RCB

Jest to element systemu zarządzania kryzysowego podległego Prezesowi Rady Ministrów. Dzięki RCB można zapobiegać kryzysom, a w razie ich wystąpienia minimalizować ich skutki.

Skąd RCB miało Twój numer komórki?

RCB nie ma dostępu do naszych numerów. Skorzystało z pomocy operatora, powiadamiając go, że należy wysłać ważne ostrzeżenie ze stacji przekaźnikowych znajdujących w pobliżu miejsc zagrożonych.

Sytuacje tłumaczy między innymi Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu 


 Ta nowość, która działa od tego roku, dociera do wszystkich osób, które znajdują się w zasięgu przekaźników na obszarze zagrożonego województwa. Niedługo informacje będą wysyłane do poziomu powiatu, czyli jeszcze dokładniej. Obecnie mieszkaniec Szczecina np. nie powinien dostać tego SMS-a, tylko osoby w powiatach nadmorskich  czytamy w komunikacie.

Na koniec uspokajają również synoptycy i prognozują, że silny wiatr ma pojawić się jedynie nad morzem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.