Reklama [góra]

Kolejna sprawa z przemocą domową w tle. Jest akt oskarżenia


To już kolejna sprawa z przemocą domową w tle w naszym powiecie.  W ostatnich miesiącach mieszkaniec Gryfina miał znęcał się nad swoją rodziną. 

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to, że w okresie od 18 marca 2017 r. do dnia 18 kwietnia 2018 r. w Gryfinie znęcał się nad członkami rodziny w tym, nad matką, babcią oraz małoletnią siostrą, z którymi wspólnie zamieszkiwał, w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzone słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, a także uderzał siostrę po głowie i plecach.

Ustalenia postępowania wykazały również, iż podejrzany znęcał się także nad psem, kopiąc go oraz rzucając w niego taboretem. Z tego względu usłyszał on również zarzut na mocy ustawy o ochronie zwierząt. Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. 

Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za czyny zarzucone podejrzanemu grozi m.in. kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.