Reklama [góra]

Pełne wyniki do sejmiku województwa – dwóch radnych z powiatu gryfińskiego


Wojewódzka Komisja Wyborcza we wtorek wieczorem podała oficjalne wyniki do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Najwięcej mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna, ale do ewentualnego rządzenia województwem będzie potrzebna koalicja. 

Do sejmiku dostało się dwóch przedstawicieli z powiatu gryfińskiego, to Artur Nycz (Koalicja Obywatelska), który otrzymał 6 797 głosów i Paweł Mucha (Prawo i Sprawiedliwość), który zdobył 13 615 głosów. 

Skład sejmiku:

Koalicja Obywatelska: Olgierd Geblewicz, Teresa Kalina, Andrzej Niedzielski, Wojciech Dorżynkiewicz, Elżbieta Kozłowska, Krystyna Kołodziejska-Motyl, Jakub Hardie-Douglas, Elżbieta Karlińska, Zbigniew Chojecki, Artur Nycz, Artur Łącki, Janusz Gromek

Prawo i Sprawiedliwość: Małgorzata Jacyna-Witt, Maciej Kopeć, Zbigniew Bogucki, Halina Szymańska, Michał Kamiński, Henryk Carewicz, Andrzej Subocz, Krzysztof Nieckarz, Wanda Jakubowska, Paweł Mucha, Ireneusz Rogowski

Bezpartyjni: Aleksander Doba, Artur Wezgraj, Marcin Przepióra

Sojusz Lewicy Demokratycznej  Lewica Razem: Stanisław Wziątek

Polskie Stronnictwo Ludowe: Zygmunt Dziewguć, Olgierd Kustosz


Wyniki kandydatów z okręgu numer 5

Prezentujemy wyniki kandydatów z okręgu numer 5, który obejmuje powiaty: gryfiński, myśliborski, pyrzycki i stargardzki.

Bezpartyjni Samorządowcy:
Marcin Przepióra (Stargard)  10 482 głosów  9,17%
Marek Lickendorf (Szczecin)  3 335 głosów  2,92%
Aldona Gąsiorek (Stargard)  2 141 głosów  1,87%
Piotr Downar (Dębno)  2 941 głosów  2,57%
Sławomir Jasek (Moryń)  1 654 głosy  1,45%
Urszula Głod Van De Sanden  453 głosy  0,40%
Stanisław Dzieńdziczewski (Chojna)  336 głosów  0,29%
Anita Czerniakowska-Adamczewska (Banie)  1 138 głosów – 1%

Polskie Stronnictwo Ludowe:
1. Olgierd Kustosz (Przelewice)  4 026 głosów – 3,52%
2. Arkadiusz Janowicz (Pszczelnik)  2 505 głosów  2,19%
3. Tomasz Paciejewski (Ińsko)  1 092 głosy  0,96%
4. Bogdan Matławski (Żabnica)  786 głosów  0,69%
5. Joanna Chudzik (Golenice) – 1 082 głosy  0,95%
6. Danuta Jaworska (Suchań)  745 głosów  0,65%
7. Teresa Macherowska (Lisowo)  614 głosów  0,54%
8. Jan Kozak (Piaseczno)  1 127 głosów  0,99%

Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna:
1. Zbigniew Chojecki (Myślibórz)  8 620 głosów  7,54%
2. Marek Stankiewicz (Stargard)  4 493 głosów  3,93%
3. Artur Nycz (Gryfino)  6 797 głosów  5,59%
4. Agnieszka Wancerz (Pyrzyce)  1 739 głosów  1,52%
5. Dorota Kokoszyńska (Tarnowo)  1 137 głosów  1%
6. Izabela Lechowska (Chojna)  1 042 głosów  0,91%
7. Marek Kaczyński (Szczecin)  633 głosów  0,55%
8. Krzysztof Faliński (Szczecin)  2 131 głosów  1,87%

SLD Lewica Razem:
1. Beata Radziszewska (Stargard)  3 700 głosów  3,24%
2. Klukowski Wacław (Letnin)  952 głosy  0,83%
3. Bogdan Dzioba (Pyrzyce)  566 głosów  0,50%
4. Bożena Świątczak (Stargard)  429 głosów  0,38%
5. Stefan Diakun (Szczecin)  263 głosy  0,23%
6. Andrzej Rajfur (Mętno)  1 304 głosy  1,14%
7. Bożena Kozłowska (Dzikowo)  599 głosów  0,52%
8. Adam Gumny (Chociwel)  1 168 głosów – 1,02%

Wolność w Samorządzie:
1. Arkadiusz Żelazkowski (Wełtyń)  510 głosów  0,45%
2. Adrian Stateczny (Bielikowo)  579 głosów  0,51%
3. Andrzej Rosiński (Gryfino)  483 głosów  0,42%
4. Tomasz Postół (Poczernin)  166 głosów  0,15%
5. Natalia Świstowska (Gryfice)  196 głosów  0,17%
6. Danuta Szenderowicz (Dębno)  177 głosów  0,15%
7. Magdalena Krupka (Dębno)  312 głosów  0,27%

Prawo i Sprawiedliwość:
1. Paweł Mucha (Gryfino)  13 615 głosów  11,92%
2. Ireneusz Rogowski (Stargard)  6 690 głosów  5,86%
3. Edward Kosmal (Tychowo)  3 905 głosów  3,42%
4. Maria Brzozowska (Myślibórz)  2 392 głosów  2,09%
5. Andrzej Szelążek (Brwice)  2 757 głosów  2,41%
6. Anna Pawlak (Dolice)  3 000 głosów  2,63%
7. Helena Idzior (Szczecin)  277 głosów  0,24%
8. Kamil Frelichowski (Gryfino)  1 297 głosów – 1,14%

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.