Reklama [góra]Projekt Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Nawodnej


Z początkiem roku szkolnego Szkoła Podstawa im. Wspólnej Europy w Nawodnej rozpoczęła projekt Erasmus+ „Our national treasures through the eyes of children” (Nasze skarby narodowe widziane oczami dzieci). 


W latach 2012-2014 szkoła uczestniczyła w programie partnerskim Comenius – Mambo – Magical Music Box, w którym brały udział cztery szkoły z Turcji, Bułgarii, Danii i Polski. 

Nawiązane przyjaźnie zaowocowały nowym projektem. Tym razem we współpracę zaangażowanych jest sześć szkół:

– 7ο Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου – Κερατσινί, Grecja;
– Escola Vall de Palau – Sant Andreu de la Barca, Hiszpania;
– Primary School Majde Vrhovnik Ljubljan – Ljubljana, Słowenia;
– Istituto Comprensivo Statale di Ciminna – Ciminna, Włochy;
– Lødderup Friskole – Nykøbing Mors, Dania;
– Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej.

Szkoła duńska i szkoła z Nawodnej współpracowały ze sobą w poprzednim przedsięwzięciu. 

Celem projektu jest rozwój obywatelstwa europejskiego, poznanie dziedzictwa kulturowego krajów partnerskich, lepsze zrozumienie podobieństw w kulturze oraz rozwój umiejętności cyfrowych. Uczniowie odwiedzą siebie nawzajem w ramach wymiany młodzieży. Współpraca umożliwi również rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim na co dzień, ponieważ w tym języku uczniowie komunikują się ze sobą.

Na początku października, w Brukseli, odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu, podczas którego ustalono harmonogram dwuletnich działań. Szkołę Podstawową w Nawodnej reprezentowała Agnieszka Bekierska. Pierwszy wspólny wyjazd odbędzie się w listopadzie 2018 r. Uczniowie poznają kulturę hiszpańską i zabytki Barcelony. W marcu planowane jest spotkanie w stolicy Słowenii, a w maju 2019 r. członkowie projektu przyjadą do Polski.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.