Reklama [góra]

Ruszyła przebudowa Bulwarów Rybackich nad Odrą [foto]W poniedziałek 1 października na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt i wykonawca, firma Dankom, rozpoczęła pracę na ul. Bulwary Rybackie w Widuchowej. 


Długo oczekiwana przebudowa położonej na brzegiem Odry ulicy w ciąg pieszo-jezdny powstaje z funduszy pochodzących z budżetu gminy oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt inwestycji dofinansowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (I etap) zamknie się kwotą 1 873 780,35 zł przy dofinansowaniu 1 071 389 zł (63,63 %).

Wójt Widuchowej Anna Kusy-Kłos po podzieleniu kosztownego zadania na dwa etapy złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie. 


Umowa została podpisana w dniu 30 maja 2018 r. Wykonawcę, firmę Dankom, udało się wyłonić dopiero w wyniku negocjacji po nierozstrzygniętym postępowaniu przetargowym. Umowę podpisano 30 sierpnia 2018 r. i po przekazaniu placu budowy oraz wykonaniu niezbędnych prac geodezyjnych ruszyła przebudowa Bulwarów Rybackich.

– Mamy nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na prowadzenie prac i z dnia na dzień będziemy obserwować postęp robót. Spełnią się marzenia wielu mieszkańców Widuchowej, a w szczególności tych, którzy korzystają z drogi i mieszkają przy Bulwarach Rybackich. Walory turystyczne naszej gminy i miejscowości Widuchowa są olbrzymie, ale nie do końca wykorzystane. Realizowana inwestycja to kolejny etap otwarcia się na Odrę, dający nowe możliwości na przyszłość. Skorzystają na tym zarówno nasi mieszkańcy, jak też odwiedzający nas goście i przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne – czytamy w komunikacie Gminy Widuchowa. Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.