Reklama [góra]

Sukces podczas Olimpiady Młodzieży Karate KyokushinW sobotę 29 września w porozumieniu z Zachodniopomorską Federacją Sportu i Zachodniopomorskim Związkiem Karate w Złocieńcu została zorganizowana XIX Wojewódzka Olimpiada Młodzieży Karate Kyokushin, gdzie wystartowało 177 zawodników z 14 ośrodków województwa zachodniopomorskiego. 


Sędzią głównym zawodów był Andrzej Kłujszo, a na matach sędziowało 20 sędziów z poszczególnych ośrodków. 

Oficjalnego otwarcia dokonał Krzysztof Zacharzewski – Burmistrz Złocieńca. Zawodnicy zmagali się w konkurencji kata oraz kumite, które jest kwintesencją kyokushin, natomiast same zawody dały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dla najmłodszych w wieku 6-9 lat, który startują w konkurencji kumite bez kontaktu, natomiast młodzieży w semi i light contact.

Dla najmłodszych samo wyjście na tatami jest już sytuacją stresującą, z którą muszą się zmierzyć. Jest to także jeden z etapów nauki radzenia sobie ze stresem, gdzie karate jako sztuka walki uczy przekształcania negatywnych przeżyć w emocje pozytywne, a co za tym idzie – radzenia sobie z problemem.

Nasz Powiat Gryfiński reprezentowały dwa kluby: Karate Kyokushin Shodan w Chojnie pod opieką trenera sensei Tomasza Gibowskiego (1 Dan) oraz Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera sensei Piotra Kosa (2 Dan).

Klub Chojeński reprezentowało 5 zawodników (Piotr Ignaszak, Maja Gil, Milena Gibowska, Oliwia Białek i Daniel Gibowski), którzy zdobyli 6 medali – dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy, natomiast Moryń reprezentowało 5 zawodników (Vanessa Florczak, Wiktoria Wiergowska, Kinga Rozkrut, Dominik Rozkrut i Kacper Matoszko) którzy zdobyli 5 medali – 4 złote i 1 brązowy.

Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.