Reklama [góra]

Udany weekend dla zawodników klubu motorowego z Chojny [foto]W niedzielę 30 września motocrossowcy ścigali się w Nowogardzie podczas przedostatniej rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. 


Nasi zawodnicy przyjechali z pięcioma pucharami, z czego cztery to zdobyte indywidualnie i jeden za 2. miejsce klasyfikacji klubowej. 

Chojnę reprezentowało 19 zawodników. Najlepszy wynik osiągnęli najmłodsi zawodnicy w klasie MX 85. Na podium stanęli Kacper Chrostowski (1. miejsce) i Jakub Szymański (3. miejsce), takie same miejsca zajmują w klasyfikacji generalnej za cały sezon. 

W klasie MX 2C bezkonkurencyjny jak zawsze był Lubomir Sobol, który zajął 1. miejsce w zawodach i w generalce, w tej klasie startowali również Grzegorz Ratajczak (24. miejsce), Kamil Zubrzycki (25 miejsce) i Łukasz Sikorski (27. miejsce). W klasie MX 1C Chris Seiffert (3. miejsce), Paweł Adamczyk (9. miejsce), Artur Lemieszek (16. miejsce) i Krzysztof Lichota (18. miejsce). 

W klasie MX Junior Paweł Zarzecki zajął 6. miejsce, Jakub Wysoczański 17. miejsce, Jakub Łotowski po poważnej kontuzji w czasie treningu trafił do szpitala. W klasie MX Open wystartowali Wiesław i Jacek Rataj, zajmując 11. i 12. miejsce. W klasie Masters najszybszy był Toni Roth (11 miejsce), Andre Seiffert (16. miejsce) i Janusz Puhlmann (17. miejsce). W klasie MX Quad nasz klub reprezentował Jacek Woźniak, kończąc zawody na 11. miejscu. 

W klasyfikacji klubowej KM Chojna zajmuje 4. miejsce, udało nam się zmniejszyć dystans do Nekli zajmującej 3. miejsce z 295 do 60 pkt. Już 7 października okaże się, czy uda się odzyskać miejsce na podium, czy nie.

Naszym zawodnikom do końca sezonu pozostał jeszcze start w najbliższą niedzielę w ostatniej rundzie Mistrzostw Strefy oraz w organizowanym już po raz drugi przez nasz klub finale Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Motocrossie 14 października.foto/archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.