Reklama [góra]

Znęcał się nad rodziną fizycznie. Grozi mu nawet 8 lat więzienia


Mieszkaniec powiatu gryfińskiego, który znęcał się psychicznie nad rodziną, trafił do aresztu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to, że w okresie od 30 grudnia 2017 r. do dnia 30 czerwca 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfińskiego znęcał się psychicznie nad członkami rodziny w tym, matką, ojczymem, siostrą, a także nieporadnymi ze względu na wiek dziadkiem i babcią, z którymi wspólnie zamieszkiwał, w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, a także krzyczał na nich, poniżał i ośmieszał, a nadto zakłócał nocny spoczynek poprzez hałasowanie, głośne słuchanie muzyki i zapalanie światła.

Prokuratura nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zamieszkujący wspólnie z rodziną znęcał się nad osobami bliskimi.

Ustalenia postępowania wykazały, że podejrzany, nadużywający alkoholu, znajdując się pod jego wpływem, wielokrotnie wszczynał awantury domowe. 

W ich trakcie zachowywał się agresywnie, wyzywając pokrzywdzonych wulgarnymi słowami, poniżał i ośmieszał. Dodatkowo podejrzany zakłócał nocny spoczynek poprzez hałasowanie, głośne słuchanie muzyki i zapalanie światła.

Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie za przestępstwo innego rodzaju.

Źródło: Prokuratura Rejonowa w Gryfinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.