Reklama [góra]Chojeńskie maluchy w Operze i u Strażaków


W czwartek 22 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich z chojeńskiego Korczaka wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Tam udali się do Opery na Zamku, gdzie uczestniczyli w interaktywnych warsztatach Roztańczony OPERAnek, podczas których mieli okazję poznać różne gatunki tańca, zwłaszcza tańców polskich, zarówno w teorii, jak i w praktyce.


Warsztaty prowadzone były przy udziale tancerzy Opery na Zamku, pod okiem których ćwiczyli kroki krakowiaka, poloneza, mazura, kujawiaka czy zbójnickiego. Po lekcji chwilę mogli poświęcić na zwiedzanie zamkowych krużganków.

W drodze powrotnej zrobili dłuższy przystanek w Gryfinie, gdzie zwiedzili jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy oprowadzili uczniów po całym budynku, pokazali, jak działa dyspozytornia, zaprezentowali strażackie wozy, zademonstrowali próbny alarm, pełne strażackie umundurowanie i różne sprzęty, no i oczywiście zjazd po rurze strażackiej. Po tej wizycie wszyscy jeszcze bardziej docenili trud pracy, jaką muszą na co dzień wykonywać strażacy.

Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom za czas, cierpliwość i wielką wiedzę, zaś panu Danielowi Kałużniakowi pięknie dziękujemy za zorganizowanie całej wizyty i pomoc w czasie wycieczki.

   


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.