Reklama [góra]Dlaczego chodzimy na spotkania niższej ligi?


Lokalne rozgrywki bez względu na klasę rozgrywkową cieszą się niemalejącą popularnością na trybunach zasiada od kilkudziesięciu do nawet kilku setek kibiców. Warto zadać pytanie o fenomen niższych lig futbolu.


Dla przeciętnego fana piłki nożnej wyjazd na mecz najczęściej nie jest skomplikowanym logistycznie zadaniem. Na mapie regionu możemy wskazać wiele klubów występujących w A-, B- lub C-Klasie. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Drogę można pokonać samochodem, rowerem lub nawet pieszo. 

Przedstawimy w kilku punktach, dlaczego warto chodzić na pojedynki w niższych ligach:

1. Jednym z plusów takich spotkań jest możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a dla fanów z wiejskich miejscowości jest to często jedyna rozgrywka w ciągu tygodnia. Można więc oderwać się od telewizora, prac domowych lub komputera.

2. Mamy wiele stadionów czy boisk, gdzie nie prowadzi się sprzedaży biletów, co przyciąga jeszcze więcej widzów na trybuny.

3. Bezpieczeństwo stoi ogółem na wysokim poziomie. Podczas pojedynków można spotkać się z emocjami sięgającymi zenitu, a przypadki incydentów pojawiają się jedynie sporadycznie. Na końcu najczęściej wygrywa zdrowy rozsądek, więc prawdopodobieństwo bójek czy awantur jest minimalne.

4. Drużyny złożone są z sąsiadów, kolegów czy krewnych zamieszkałych w pobliskiej miejscowości. Sprawia to, że starcia przynoszą wiele przyjemności dla oglądających, którzy po 90 minutach mogą wymienić się spostrzeżeniami ze znajomi, a nawet samymi piłkarzami.

5. Przyszedł czas, aby poświęcić chwilę osobom przygotowującym boiska. Bardzo często poświęcają oni swój wolny czas i pieniądze, działając w duchu lokalnego patriotyzmu. 

6. Fani czują się częścią danej miejscowości. Piłka nożna to jedna z rzeczy, która mimo wszystko łączy społeczeństwo. Przez 90 minut gry na boisku wszyscy są równi, każdy życzy dobrze swojej jedenastce. Niejeden z widzów po zakończonym meczu odlicza już dni do kolejnego spotkania, kiedy to będzie mógł ponownie zobaczyć swoich graczy.

7. Niezastąpiona atmosfera. To, co dzieje się podczas takich rozgrywek, często zapada w pamięć jak niejeden mecz ekstraklasy. To chwile, których w wyższych ligach nie da się podrobić – moment zdobycia bramki i radość zwykłego widza wydają się być bezcenne w tym zalatanym świecie.

8. Na koniec warto znaczyć, że aby obejrzeć piłkarskie widowisko, odwiedzamy miejscowości z różnych powiatów. Gdy fanowi futbolu się dane miejsce spodoba, często tam wraca, a przebieg spotkania i jego wynik zostaje na zawsze w pamięci klubu.

Więcej informacji o piłce nożnej między innymi w artykule Raport z Boisk [03-04.11] [foto] [video]. Zapraszamy do śledzenia działu Sport.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.