Reklama [góra]Dzieci Niepodległej – gminny konkurs recytatorski w Korczaku


Smutne to były czasy, gdy naszego pięknego kraju przez ponad sto dwadzieścia lat nie było na mapie Europy… Ale przecież odważni Polacy żyli także i wtedy, walcząc dzielnie z germanizacją i rusyfikacją, w tajemnicy czytając polskie książki, modląc się po polsku, dbając, by mowa ojczysta nie uległa zapomnieniu. Każdy próg stawał się twierdzą, bo „polski my naród, polski ród, królewski Szczep Piastowy”. 

Dzisiaj my, Dzieci Niepodległej, szczęśliwie nie wiedzący czym są okrucieństwa wojny, naszej ojczyźnie możemy oddać hołd, śpiewając patriotyczne piosenki, mówiąc wiersze o naszym kraju, zaś na co dzień będąc dobrym człowiekiem  być dobrym patriotą. Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. 11 listopada 1918 r. zakończyła się pierwsza wojna światowa, w której nasi nieprzyjaciele stanęli naprzeciwko siebie. Polacy również wzięli w niej udział, zmuszeni przez zaborców często do walki przeciwko przyjaciołom czy rodzinie. Na szczęście ustalenia powojenne doprowadziły do tego, że nasz kraj uznano za państwo niepodległe. 

Datę zakończenia pierwszej wojny światowej uznajemy więc za dzień odzyskania niepodległości. Życząc naszej ojczyźnie stu lat, jak na tym torcie na naszej scenicznej dekoracji, 6 listopada zorganizowaliśmy gminny konkurs recytatorski dla dzieci z klas 0-2. Konkurs pod znamienną nazwą „Dzieci Niepodległej”, odbywający się w szkolnej auli, zgromadził najmłodszych deklamujących przedstawicieli szkolnych społeczności z obydwu szkół podstawowych w Chojnie, ze szkoły z Brwic, Grzybna i Nawodnej.

A oto zwycięzcy:

Klasy 0:
  • I miejsce Marcel Krauze ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej
  • II miejsce Tomasz Kucharski ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej
  • III miejsce Maja Rycerz ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie
Klasy I:
  • I miejsce Magdalena Piepenhagen ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie
  • II miejsce Antonina Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie
  • III miejsce Ariel Sowiński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie
Klasy II:
  • I miejsce Eliza Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie
  • II miejsce Nadia Klimczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie
  • III miejsce Lena Witek ze szkoły Podstawowej w Brwicach
Serdecznie Gratulujemy!!!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.