Reklama [góra]Flash mob - śpiew pieśni patriotycznych z mieszkańcami Chojny


W piątek, 9 listopada 2018 r., w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość.”,uczniowiewraz z opiekunami przeprowadzili na ulicach Chojny patriotyczny flashmob. Celem akcji było zachęcenie przechodniów do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych oraz integracja ze środowiskiem lokalnym w przededniu tak ważnego dla wszystkich Polaków święta – setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Już w październiku, w celu popularyzacji utworów żołnierskich i patriotycznych oraz zachęcenia młodzieży do czynnego udziału w życiu kulturalnym, zespół nauczycieli odpowiedzialnych za realizację projektu, opracował mały śpiewnik polskiej pieśni patriotycznej. Zadaniem uczniów było natomiast przygotowanie białych i czerwonych baloników oraz utrwalenie pamięciowe pieśni umieszczonych w śpiewniku. Zarówno śpiewniki, jak i balony przygotowano w celu wręczenia ich mieszkańcom miasta. 

Uczestnicy akcji udali się w miejsca, w których można spotkać najwięcej ludzi (np. placeprzed lokalnymi marketami, skwery, bazar). W każdym z tych miejsc inicjowali pieśń patriotyczną „Przybyli ułani”.Wychodząc z różnych stron odwiedzonych miejsc z pieśnią na ustach gromadzili się w jednym punkcie, by wspólnie kończyć utwór. 

Żeby zachęcić przechodniów do wspólnego śpiewania, uczniowie rozdawali śpiewniki polskiej pieśni patriotycznej oraz rozdawali białe i czerwone balony. Do akcji z wielkim entuzjazmem przyłączyły się przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie z grupy integracyjnej „Krasnale”, które również znały pieśń przewodnią akcji i zachęcały przechodniów do jej zaśpiewania. 

Akcja bardzo zaskoczyła mieszkańców Chojny, część z nich ze wzruszeniem nuciła pieśń, część stojąc, przyglądała się jedynie i słuchała z wyraźnym wzruszeniem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.