Reklama [góra]Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji


Funkcjonariusze Centralnego Biuro Antykorupcyjnego dokonali kolejnych zatrzymań w sprawie korupcji przy dostawie paliwa do Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa bioenergetycznego do kotła zasilanego biomasą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Według śledczych CBA i prokuratury w zamian za łapówki przyjmowano surowiec, który nie spełniał wymogów jakościowych i norm technicznych. Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa potwierdzali, że ciężarówki są wypełnione odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było.

Na polecenie prokuratora agenci CBA ze Szczecina zatrzymali w Szczecinie i okolicach kolejne 2 osoby podejrzane w tym śledztwie: biznesmena prowadzącego działalność w zakresie wytwarzania i dostaw paliwa bioenergetycznego oraz kierowcę dostarczającego fałszywą biomasę. Usłyszeli już w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Już wcześniej na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Szczecinie zatrzymali w tym wątku śledztwa 45 osób, m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra  Elektrownia Szczecin, kierowców ciężarówek oraz przedstawicieli producentów biomasy. Ówczesny główny inżynier elektrowni został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł. 

W wyniku przeszukań w pomieszczeniach służbowych pracowników elektrowni zabezpieczono ponad 100 tys. zł.

Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa  Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Źródło: cba.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.