Reklama [góra]

„Księga dobrych uczynków” – sto dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, w ramach projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość.”, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, realizuje liczne działania. We wrześniu, w czytelni szkolnej, pojawiła się „Księga dobrych uczynków” w ramach akcji 100 dobrych uczynków na 100-lecie”. 

Zadanie polega na zaktywizowaniu młodzieży w spontaniczne akcje charytatywne, a następnie anonimowym wpisaniu ich do księgi. Akcja trwa od września do momentu zrealizowania zadania. Zapraszamy i zachęcamy do wpisywania informacji o każdym dobrym uczynku i towarzyszącej mu historii. Niezależnie, czy jest to zrobienie zakupów sąsiadce, odwiedziny u chorego, czy też akcja zbiórki na rzecz potrzebujących.

Każde dobro, nawet drobny gest wobec drugiego człowieka, powoduje, że świat staje się lepszy, a nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia. Pomoc słabszym, biedniejszym, chorym czy samotnym to nasz podstawowy, ludzki obowiązek. Papież Jan Paweł II mówił o tym, że człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Wierzymy, że każdy, nawet najmniejszy gest, ma ogromne znaczenie, dlatego tak ważne są nawet te najmniejsze przykłady działań, które wykonujemy wobec naszych bliźnich. Podzielcie się z nami swoimi historiami i wspólnie stwórzmy „Księgę dobrych uczynków” – miejsce przepełnione radością i dobrocią.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.