Reklama [góra]

Kyokushin Challenge 2018. Karatecy z Chojny i Morynia przywieźli 16 medali!


Aż 333 zawodników z 27 klubów uczestniczyło w tegorocznej, ósmej już edycji Kyokushin Challenge w Szczecinie. Zawody odbyły się w sobotę 24 listopada 2018 r. pod patronatem Prezydenta miasta Szczecin w formule turnieju dla dzieci i młodzieży w kategorii kumite.

Celem turnieju było propagowanie dalekowschodnich sztuk walki oraz wartości moralnych i etycznych, jakie one niosą ze sobą. Kyokushin Challenge zorganizował Szczeciński Klub Sportowy Husaria, a sam turniej charakteryzował się, jak co roku, przyjazną, rodzinną atmosferą oraz licznymi atrakcjami i nagrodami dla najmłodszych uczestników. Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Kłujszo (4 Dan). 

Zawodnicy zmagali się w konkurencji kumite, które jest kwintesencją kyokushin karate, natomiast same zawody dały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dla najmłodszych 5-8 latków, którzy startują w konkurencji kumite bez kontaktu, będącym samym w sobie przygotowaniem do walki kontaktowej. Młodzież i dorośli natomiast startowali w semi i light contact. 

Powiat gryfiński reprezentowały dwa kluby: Karate Kyokushin Shodan w Chojnie pod opieką trenera Tomasza Gibowskiego (1 Dan) oraz Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera Piotra Kosa (2 Dan). Zawodnicy z obu klubów łącznie przywieźli 16 medali. 

Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń. 

Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.