Reklama [góra]

Mistrzowie i wicemistrzowie Polski z Chojny [foto]


Warcabiści z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie wywalczyli kolejny sukces w XI Ogólnopolskim Turnieju w Warcabach 64-polowych o randze mistrzostw Polski. Zawody odbyły się 23 listopada w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie). Nasze województwo reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny uczniów chojeńskiego OSW (Orzeł Chojna oraz Orlik Chojna), a także uczennica OSW w Suliszewie. Na mistrzostwa do Miłakowa przyjechało w tym roku 29 zawodników z Polski.

Najlepszym zawodnikiem naszego województwa w tym turnieju był Dawid Hołotczyk (klasa 6 SP) przed Anną Grzelak z Suliszewa (kl. 3 ZSZ) oraz Jackiem Gołuchem (kl. 7 SP). W klasyfikacji ogólnej województw (kategoria open  bez limitów wiekowych) reprezentanci naszego województwa, „Orły Chojna”, uplasowali się na II miejscu, uzyskując 34 punkty za drużyną z Makowa Mazowieckiego (36 p.).

Orlik Chojna, drużyna młodsza naszego województwa, zajęła w klasyfikacji do lat 16. I miejsce (25 p.) przed drużyną z Tczewa (20 p.) i jako jedyna zakwalifikowała się do udziału w XXXVIII Międzynarodowym Turnieju Warcabowym „Złota Warcaba”, który odbędzie się na początku 2019 roku na Litwie. Drużyna starsza – Orły Chojna  ze względu na uzyskane mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego oraz sukces w Miłakowie w warcabach klasycznych (64-polowych) uzyskała kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych, które odbędą się 9 grudnia br. w Warszawie.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.