Reklama [góra]Patriotyczny flash mob na ulicach Chojny [foto]W piątek 9 listopada w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość” uczniowie wraz z opiekunami przeprowadzili na ulicach Chojny patriotyczny flash mob. 


Celem akcji było zachęcenie przechodniów do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych oraz integracja ze środowiskiem lokalnym w przededniu tak ważnego dla wszystkich Polaków święta – setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już w październiku, w celu popularyzacji utworów żołnierskich i patriotycznych oraz zachęcenia młodzieży do czynnego udziału w życiu kulturalnym, zespół nauczycieli odpowiedzialnych za realizację projektu opracował mały śpiewnik polskiej pieśni patriotycznej. 

Zadaniem uczniów było natomiast przygotowanie białych i czerwonych balonów oraz utrwalenie pamięciowe pieśni umieszczonych w śpiewniku. Zarówno śpiewniki, jak i balony przygotowano w celu wręczenia ich mieszkańcom miasta.

Uczestnicy akcji udali się w miejsca, w których można spotkać najwięcej ludzi, tj. place przed lokalnymi marketami, skwery, bazar itp. W każdym z tych miejsc inicjowali pieśń patriotyczną „Przybyli ułani”. Wychodząc z różnych stron odwiedzonych miejsc z pieśnią na ustach, gromadzili się w jednym punkcie, by wspólnie kończyć utwór.

Żeby zachęcić przechodniów do wspólnego śpiewania, uczniowie rozdawali śpiewniki polskiej pieśni patriotycznej oraz białe i czerwone balony.

Do akcji z wielkim entuzjazmem przyłączyły się przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie z grupy integracyjnej „Krasnale”, które również znały pieśń przewodnią akcji i zachęcały przechodniów do jej zaśpiewania.

Akcja bardzo zaskoczyła mieszkańców Chojny. Część z nich ze wzruszeniem nuciła pieśń, inni, stojąc, przyglądali się jedynie i słuchali z wyraźnym wzruszeniem.
fot.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.