Reklama [góra]

Policjanci masowo idą na zwolnienia lekarskie. Co z bezpieczeństwem mieszkańców?


Kilkunastu policjantów pracujących na co dzień w Komisariacie Policji w Chojnie przedstawiło zwolnienia lekarskie. Ci, którzy zostali w pracy, muszą wykonywać obowiązki kolegów. Podobna sytuacja jest w niemal całym kraju. 

– Cały patrol i dzielnicowi poszli na L4 – napisał do nas nasz czytelnik w poniedziałek 5 listopada. 

Do podobnych sytuacji ma dochodzić w jednostkach policji w kilku województwach. W październiku ogólnopolskie media informowały o tym, że funkcjonariusze w ramach protestu zamierzają pójść na zwolnienia lekarskie na początku listopada. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że to odpowiedź funkcjonariuszy na pogłoski traktujące o ich przekoszarowaniu w związku ze zbliżającym się świętem 11 listopada. 

– Bezpieczeństwo mieszkańców nie jest zagrożone – uspokaja oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji aspirant sztabowy Marcin Karpierz.Nasza praca nie jest sparaliżowana, a patrole policyjne są zapewnione. 

W całym kraju brakuje funkcjonariuszy. To powoduje, że ci aktywni są mocno przepracowani. W lipcu rozpoczął się ogólnopolski protest policjantów, którzy domagają się podniesienia płac i wprowadzenia zmian w systemie emerytalnym.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.