Reklama [góra]

Sprytniejsze ręce są sprawniejsze [foto]


W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie odbyły się w ramach projektu Sprytne ręce są sprawniejsze” warsztaty polsko-niemieckie. Celem spotkania było zacieśnianie więzi i współpracy pomiędzy Lebensschule Uckermark z Prenzlau, Schule Im Odertal ze Schwedt i SOSW w Chojnie. 

W ramach warsztatów uczniowie rozwijali umiejętności językowe w zakresie swobodnego komunikowania się, dzielili się wiedza techniczną, rozwijali umiejętności pracy w zespołach. W trakcie spotkania uczestnicy pracowali w parach polsko-niemieckich i wykonywali prace w dwóch technikach: kulinarnej, w ramach której kleili i gotowali pierogi z kapustą i grzybami, oraz obróbce drewna – wykonywali i ozdabiali choinki. 

W trakcie spotkania odbył się również konkurs z wiedzy technicznej. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki, a zwycięzcy konkursu dodatkowo dyplomy i nagrody. Spotkanie zakończyło się wystawą prac i wspólnym posiłkiem. Wszystko przebiegało w miłej, przyjaznej i serdecznej atmosferze. Opiekunami grup uczestniczących w warsztatach byli: Barbara Młynarczyk, Michał Ignar, Bernarda Pasek-Macyszyn, Emilia Bucyk, Beata Doroszko. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była Izabela Czajkowska.

Zajęcia techniczne pt. „Sprytne ręce są sprawniejsze” odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków PNWM.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.