Reklama [góra]Chojna ugości kolarzy. Pierwszy historyczny maraton MTB w lipcu 2019 roku [video]


Na terenie gminy Chojna odbędzie się jeden z wyścigów w ramach Zachodniej Ligi MTB – popularnego cyklu zawodów kolarskich w województwie lubuskim i zachodniopomorskim. Będzie to zarazem pierwszy, historyczny maraton MTB zorganizowany na ziemi chojeńskiej. 

Organizatorzy zawodów w ramach ZLMTB podali już kalendarz startów na 2019 rok. Cykl będzie składał się z 12. maratonów, rozpocznie się 24 marca w Nierzymie niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Dwa tygodnie później (tj. 7 kwietnia) drugi konkurs odbędzie się w Moryniu. Zawody w Chojnie zaplanowano na 7 lipca, start i meta będą znajdowały się w miejscowości Stoki, a trasa zostanie wyznaczona po Puszczy Piaskowej. Partnerem zawodów jest lokalny klub kolarski Bike Team Chojna. 

Do wyboru tradycyjnie będą dwa dystanse główne – mini (ok. 24 km) i mega (ok. 48 km). Odbędzie się również wyścig w kategoriach P0 i P1 (rodzic + dziecko) na krótszym odcinku oraz wyścigi dla maluchów. Trasa chojeńskiego wyścigu już została wyznaczona, rozpoczęło się nawet jej porządkowanie i znakowanie.

Poniżej prezentujemy film z fragmentami trasy:

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.