Reklama [góra]

Chojna z budżetem na 2019 rok. Nowe władze chcą jak najszybciej zmniejszyć zadłużenie [foto] [video]


Tuż po świętach odbyła się IV sesja Rady Miejskiej w Chojnie. Radni przyjęli budżet na nadchodzący 2019 roku. Projekt był głównie przygotowywany jeszcze przed poprzednie władze, ale znalazło się w nim sporo zmian. 

Nowe władze gminy skupiają się na jak najszybszym zmniejszeniu zadłużenia gminy. Planowany budżet nie będzie deficytowy, a wypracowana nadwyżka zostanie przeznaczona na wykup obligacji. Dochody budżetu ustalono w kwocie 57 860 171,00 złotych, z czego dochody majątkowe (pochodzące np. ze sprzedaży nieruchomości) to nieco ponad 5 milionów złotych. Wydatki budżetu zaplanowano w kwocie 57 174 371 złotych. Będzie to jeden z nielicznych budżetów, który nie będzie deficytowy. Planowana nadwyżka ma wynieść 686 tys. złotych i zostanie przeznaczona na wykup obligacji komunalnych. 

Wśród najważniejszych zadań inwestycyjnych wymieniono między innymi przebudowę ulicy Zielonej w Chojnie (ok. 300 tys. złotych), zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego (ok. 2 milionów złotych), kontynuację budowy remizy w Nawodnej (ok. 900 tys. zł) czy oczyszczalni ścieków w Jeleninie (ok. 150 tys. złotych).

W głosowaniu uchwała została podjęta jednogłośnie.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.