Reklama [góra]Finał WOŚP bez światełka do nieba? Gminy odpowiadają: Są inne pomysły, m.in. pokaz laserowy


W ostatnich dniach było bardzo głośno na temat pokazów sztucznych ogni. Jerzy Owsiak postanowił odpowiedzieć obecnemu prezydentowi Warszawy, który planuje zastąpić sylwestrowe show pokazem laserów.

– Mam nadzieję, że nasze odstąpienie od pokazu fajerwerków przyczyni się do globalnego zakazu urządzenia strzelania na dziko, co istotnie jest wielką zmorą sylwestrowego dnia, nie tylko w dużych miastach, ale całej Polsce  czytamy na stronie społecznościowej Jurka Owsiaka. 

Co zatem będzie np. w Chojnie? Od lat w większości miast „światełko do niebo” jest nieodłącznym elementem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na niesamowity pokaz sztucznych ogni zbiera się wiele zainteresowanych osób. To takie swoiste podziękowanie za niesioną pomoc.  Jeśli nie będzie oficjalnych pozwoleń, to na pewno nie. Są inne pomysły, m. in. pokaz laserowy lub zapalenie „światełek” z latarek, telefonów komórkowych czy samochodowych sygnałów świetlnych – informuje nas Barbara Andrzejczyk, dyrektor Centrum Kultury w Chojnie.

– A o godzinie 20:00 razem z naszym sponsorem przygotujemy nowe, mam nadzieję, że bardzo emocjonujące, ogniste, ale przyjazne dla wszystkich widowisko  komentuje zaistniałą sytuację Owsiak.  Finał tworzymy razem, więc zapraszamy, żeby razem przeżyć go jak najpiękniej i najwspanialej  dodaje.

Jak inne miasta komentują zaistniałą sytuację? Trzcińsko-Zdrój, Gryfino czy Moryń to miasta, które nie mają jeszcze ustalonych szczegółów. Z pewnością będą śledzić informacje głównego organizatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.