Reklama [góra]„Piąty wymiar” – wernisaż prac grupy plastycznej [foto]


W niedzielę 2 grudnia br. odbył się kolejny XII wernisaż prac grupy plastycznej „Piąty wymiar” działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. 

Grupa składa się wyłącznie z dorosłych twórców nieprofesjonalnych, tworzących głównie w technice malarstwa olejnego pod merytoryczną opieką p. Beaty Dziedzic-Szewczyk. Tym razem na wystawie zaprezentowane zostały prace do interpretacji, których kluczem była analiza koloru. Stąd też tytuł wystawy „Trudne barwy” i odwołania do symboliki koloru, psychologii barwy oraz teorii barw. Trudnych barw doszukiwaliśmy się w barwach narodowych, w kolorach naszego otoczenia, w kolorystyce ubrań członków grupy, a nawet w piosenkach wykonanych w trakcie wernisażu przez Piotra Suchomskiego. Po takim wstępie inny też był odbiór obrazów zgromadzonych na wystawie, które przez wiele osób ocenione zostały bardzo pozytywnie.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne wystawy w przyszłym roku. Grupa plastyczna „Piąty wymiar”: Beata Dziedzic-Szewczyk, Paulina Dziedzic, Jadwiga Fragstein- Niemsdorff, Iwona Mandziej, Janina Markowska, Katarzyna Łyczko, Anna Rumbuć, Elżbieta Roewer, Danuta Słobodzian, Maryla Szynklewska, Marek Szynklewski, Barbara Ziemiańska.


Autor: Jadwiga Fragstein-Niemsdorff
Klub Dorosłego CzłowiekaBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.