Reklama [góra]Wielki sukces Wojtka Błęckiego: Cieszę się z tego, [...] że mogłem zagrać mój numer o tym, jak Bóg zmienia moje życie


Chojeński twórca muzyki rap Wojciech Błęcki wystąpił w niedzielę 2 grudnia na koncercie laureatów konkursu „Piosenka na 100”, zorganizowanego przez Polskie Radio i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Konkurs ogłoszono na początku bieżącego roku z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Wojtek Błęcki został wyróżniony udziałem w koncercie finałowym, który odbył się w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Zgłoszony do konkursu utwór „Neofita” (sł. W. Błęcki, muz. Tower Beatz) został zarejestrowany w studiu nagrań Centrum Kultury w Chojnie. 

– Koncert był świetnie zorganizowany – opowiada Wojciech. – Wchodziłem jako trzeci z siedemnastu wyróżnionych wykonawców. Zagrałem mój rap z zespołem muzyków, którzy zrobili dla mnie aranżację instrumentalną bitu, zachowując jego tempo, tonację, rytmikę. Ten zespół (Tomasz Torres  perkusja; Jose Torres  przeszkadzajki; Filip Torres  bas, kontrabas; Damian Kurasz  gitary; Marcin Nowakowski – saksofony; Filip Siejka  skrzypce, syntezatory, fortepian; Katarzyna Dereń i Daniel Wojsa  chór) to profesjonalni muzycy. Dla mnie było zaszczytem móc grać z nimi, widzieć tylu ludzi zaangażowanych w moją muzę w jednym momencie. Wzruszyłem się. Ten bit dobrze siedział. Wszystkie numery dobrze siedziały, jeśli chodzi o oprawę muzyczną. Cały koncert był nagrywany, będzie retransmitowany oraz udostępniony w internecie, prawdopodobnie na stronie ZAIKS-u lub Polskiego Radia. 

– Po koncercie podchodzili do mnie ludzie z widowni, którym bardzo podobał się mój występ. Cieszę się z tego, że tam byłem, że mogłem zagrać mój numer o tym, jak Bóg zmienia moje życie. Mam nadzieję, że przyniosło, przyniesie to dobre owoce. Numer, który zagrałem, napisałem i nagrałem przede wszystkim dla moich kolegów i koleżanek z osiedla, dla tych, którzy mnie znają z różnych sytuacji, dla ludzi z Lotniska, Chojny, ludzi, których poznałem dzięki muzyce, dzięki kulturze hip hop, z którymi ten hip hop robiłem. Pozdrawiam wszystkich – dodaje Wojciech.

A jak wyglądają plany chojeńskiego muzyka? Z tego, co nam wyjawia, mamy na co czekać:

– Wiele zmieniło się u mnie na lepsze od czasów nagrywek Glazzur Squadu. Na co dzień studiuję na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Planuję wydać pierwszy projekt muzyczny jakoś na początku następnego roku. W przeciągu dwóch tygodni pojawi się w internecie klip do kawałka „Neofita, który tworzy moja dziewczyna Klaudia. Będzie można go sprawdzić na YouTube na kanale Dziwak oraz na soundcloud.com na kanale Dziwak. Postanowiłem robić ten rap dalej, przekonuje mnie do tego odbiór ludzi. To dla nich moja muza. Chciałbym podziękować Centrum Kultury w Chojnie za pomoc w tworzeniu muzyki, udostępnianie sal do przeprowadzania prób, organizowanie koncertów rapowych, realizowanie moich nagrywek. Jako mieszkaniec Chojny cieszę się bardzo, że jest u nas takie miejsce, gdzie mieszkańcy mogą rozwijać swoje talenty artystyczne, że są ludzie, którzy to nadzorują i w tym pomagają.

fot. Klaudia Jaskulska
tekst. Sławomir Błęcki / Wojtek Błęcki

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.