Reklama [góra]Złoto, srebro i brąz dla warcabistów z ChojnyUdział w I Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych, które odbyły się 9 grudnia br. w Warszawie, przyniósł uczniom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie kolejny wielki sukces.

Dotychczas uczniowie OSW w Chojnie specjalizowali się w warcabach klasycznych – 64-polowych – bo większość organizowanych turniejów było na tej odmianie warcabów oparte. Obecny rok i odchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości były inspiracją dla organizatorów, aby zwiększyć popularność 100-polowej, międzynarodowej odmiany warcabów. Hasłem przewodnim mistrzostw rozegranych w Warszawie było „uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości Polski”. Na pierwsze 100-polowe mistrzostwa do stolicy przyjechało 21 zawodników, głównie z Polski środkowej i wschodniej.

Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z podziałem na dwie kategorie, kobiet i mężczyzn, bez limitów wiekowych.

Rozgrywki sparingowe, a także intensywne szkolenie organizowane dla zawodników z chojeńskiego Ośrodka, a w szczególności ćwiczenie nowych szyków bojowych, pułapek debiutowych, strategii gry oraz kombinacji dających przewagę na 100-polowej warcabnicy sprawiły, że utrzymali oni dotychczasową wysoką skuteczność podczas rozegranych w Warszawie mistrzostw.

Mistrzynią Polski w klasyfikacji kobiet została Anna Grzelak z chojeńskiego Ośrodka, pokonując wszystkie, nawet te bardzo doświadczone zawodniczki, zdobywając 10 punktów na 10 możliwych do uzyskania. Mistrzem Polski w klasyfikacji mężczyzn został Zenon Mieszkowski z Mławy (8 pkt.).

Srebrny medal wywalczył Dawid Hołotczyk (6 pkt.), a brązowy Jacek Gołuch (5 pkt.) – obydwaj z Chojny. Wysoki poziom gry warcabistów z Chojny zapewnił im awans do Mistrzostw Europy w Warcabach 100-polowych, które odbędą się w maju 2019 r. w Polsce, w miejscowości Firlej koło Lublina.

Anna Grzelak (lat 21, mistrzyni Polski z Chojny) i Grażyna Skonieczna z Warszawy

Michał Ciborski z Częstochowy i Dawid Hołotczyk z Chojny


Dawid Hołotczyk z Chojny i Stanisław Rokicki z Częstochowy

Jacek Gołuch z Chojny zwycięża z Jerzym Fonrobertem z Warszawy

Zenon Mieszkowski (lat 55, mistrz Polski) i Dawid Hołotczyk (lat 13, wicemistrz Polski)

Sala mistrzostw  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Warszawie

Na zdjęciu tytułowym: „Orły Chojna” z trenerem i prezydentem IDCD – Międzynarodowego Komitetu Warcabowego. Od lewej: Andrzej Krucewicz, Jacek Gołuch, Konrad Stańczak, Anna Grzelak, Dawid Hołotczyk oraz Leszek Pętlicki.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.